Plac zabaw dla dzieci

plac-zabaw-dla-dzieci-001

W promieniach słońca na soczyście zielonej trawie dumnie stoi gigantyczna zjeżdżalnia. Przeszło tuzin dzieci bawi się dziś w Parku. Z wysokości słychać szmer zjeżdżających latorośli. Wspinaczka na szczyt jest ekscytująca. Maluchy szybko pokonują przewyższenie łapiąc się zwinnie pomocnych w tym sznurów. Na szczycie skok w dół, uniesione ręce i okrzyki szczęścia. Oprócz prędkości brzdące osiągają stan rozpromienionej radości.

Obok w małpim gaju gwarno od wesołych brzdący pławiących się w piłeczkach. Krążą tunelami by ponownie zatopić się w kolorowych kulach. Szum małych stópek biegających pomiędzy atrakcjami daje poczucie wolności. Dziatwa w ferworze przyjemnej rozrywki zajęta jest sobą. Podszedłem do Alicji - mamy 3 letniego Adama - która właśnie przygotowuje karkówkę na grillu jednocześnie rozmawiając ze swoimi koleżankami. „Widzę ręce pełne pracy” - rozpocząłem rozmowę, „tak! za około pół godziny zawołamy pociechy na posiłek.

Przed moimi oczami widnieje czyste szaleństwo. Dzieci śmigają między huśtawkami, domkami, mostkami z lin, wdrapują się na bocianie gniazdo. Często tatusiowie bujają się z maluchami na huśtawce równoważnej. Wzrokiem ciężko było ogarnąć zabawę.

Pod wieczór zdrowo zmęczone, swawolne towarzystwo szykowało się do wyjazdu. „Lubię tu przyjeżdżać” - powiedziała do mnie Alicja żegnając się. „Moje szkraby wyszalały się więc będę miała spokojny wieczór dla siebie”. 

Polecamy dodatkowo płatne opcje dla dzieci:

  • karuzela
  • trasa różowa parku linowego (zbudowana specjalnie dla dzieci w wieku 3-7 lat)

 

 

Godziny otwarcia: 11:00 - 19:00

od 28.06 do 29.08 oraz we wszystkie wrześniowe weekendy