Olimpiada na Wesoło

czas trwania: ok. 90 min

Wychowanie do życia w kulturze fizycznej jest bardzo istotne dla każdego człowieka i należy je wpajać już od najmłodszych lat. Przyjęło się mówić, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Aktywność fizyczna powinna nam towarzyszyć codziennie. Widzimy to po małych dzieciach, często robiąc wielkie oczy ze zdziwienia, gdzie one mieszczą tą energię i skąd ją biorą na ciągłą zabawę.

Jednak w czasach, gdy wielu uczniów szuka sposobu na to jak się zwolnić z WFu, my mamy pomysły na to, aby zachęcić ich do pozostania na zajęciach. Może dzięki takim przedsięwzięciom uda się namówić ich do samodzielnej decyzji o podjęciu sportu, rekreacji, czy jakiejkolwiek innej aktywności. Uważamy, że trzeba podnieść rangę wydarzenia. Dlatego rozgrywkom sportowym, będzie towarzyszyć flaga olimpijska zawieszona na maszcie. Wprowadzi to atmosferę pełnego zaangażowania u wszystkich uczestników.

Zamiast zwykłej lekcji zaczynamy Igrzyska!

W takich okolicznościach każdy chce być uczestnikiem. I nie jest ważne, że ostatnio nie trenowali zbyt intensywnie. Liczy się duch rywalizacji i chęć wygrywania.

Nasz animator, jako sędzia pilnujący przebiegu zawodów, przywita całą grupę, wyjaśni zasady, podzieli na drużyny, przedstawi stanowiska rywalizacji oraz zadba o bezpieczeństwo uczestników.
Następnie rozpoczniemy zabawę. Zespoły będą mierzyć się w bezpośrednich starciach na różnych aktywnościach. Zadania będą wymagać zaangażowania, współpracy, pewnej sprawności fizycznej, ale przede wszystkim pozytywnego nastawienia (o które zadbamy od samego początku).

Różne dyscypliny do wyboru

Młodzi sportowcy mogą się ścigać na wielkich nadmuchiwanych rurach. To konkurencja, która zmusza do współpracy w grupie. Aby szybko się poruszać, trzeba zgrać tempo i odnaleźć wspólny rytm. Podobnymi umiejętnościami trzeba będzie się wykazać przy wyścigach na dmuchanych rurach. Indywidualnym mistrzom proponujemy slalom na niezwykłych Segwayach lub walki Sumo. Dmuchną atrakcją może być też Bungee run, gdzie reprezentacji grup zmierzą się ze sobą w jak największym pokonaniu dystansu będąc przypiętym do ściągających ich z powrotem gum! Będą też konkurencje z linami. Zarówno siłowe, jak i wymagające koordynacji i dobrej komunikacji między swoimi kompanami w drużynach.

Zabawa dla każdego

To idealny sposób na aktywne spędzenie czasu. Mali uczestnicy nauczą się radzić sobie z porażkami jak i konkurować w zdrowej i miłej atmosferze.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

© BARTBO 2014 - 2023