Olimpiada na wesoło

W czasach, gdy wielu uczniów szuka sposobu na to jak się zwolnić z WFu, my mamy pomysły na to aby zachęcić ich do pozostania. Trzeba podnieść rangę wydarzenia.

Zamiast zwykłej lekcji zaczynamy Igrzyska!

Na maszcie zawiśnie olimpijska flaga, na szyjach zwycięzców zawisną medale. W takich okolicznościach każdy chce być uczestnikiem. I nie jest ważne, że ostatnio nie trenowali zbyt intensywnie. Liczy się duch rywalizacji i chęć wygrywania.

Różne dyscypliny do wyboru.

Młodzi sportowcy mogą się ścigać na wielkich nadmuchiwanych rurach. To konkurencja, która zmusza do współpracy w grupie. Aby szybko się poruszać, trzeba zgrać tempo i wspólny rytm. A może Mega Piłkarzyki? To zabawa dobrze znana ze świetlicy szkolnej, w skali makro. Tu także najważniejsza będzie wspólna strategia. Indywidualnym mistrzom proponujemy slalom na niezwykłych Seagwayach lub walki Sumo.

Zabawa dla każdego

To idealny sposób na aktywne spędzenie czasu. Scenariusz jest sposobem na zachęcenie dzieci do uprawiania sportu a także integrację grupy poprzez rywalizację.  Mali uczestnicy nauczą się radzić sobie z porażkami i konkurować w zdrowej atmosferze.

Przykładowe zajęcia do wyboru:

  • Wyścigi na mega rurach
  • Segway po torze
  • Wspólne spodnie lub narty
  • Bungee Run lub Sumo
  • Mega piłkarzyki

Czas trwania zajęć: ok 90 min.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

© BARTBO 2014 - 2022