Pirackie Poszukiwanie Skarbów

5-7 lat | czas trwania: 90-120 min

Piractwo pojawiło się od samego początku powstania komunikacji morskiej. Celem była niewątpliwie chęć szybkiego zysku, ale i przeżycia niesamowitej przygody. Na ich temat powstało wiele dzieł popkultury, które nadały specyficzny klimat tajemnicy, niepewności i dreszczyku emocji. Nieodłącznym elementem opowieści zawsze był gdzieś ukryty skarb, do którego często prowadziła tajemnicza mapa. Miejscami akcji były dzikie dżungle, morza i oceany, czy tereny raf koralowych. Tym razem zabierzemy naszych małych podopiecznych w klimat naszego Parku Rozrywki Aktywnej Bartbo w Butrynach.

Przygotowaliśmy mapy naszego Parku z zaznaczonymi punktami do których uczestnicy mieliby dotrzeć w celu zdobycia kolejnych wskazówek. Finałem jest odnalezienie ukrytej skrzyni i jej otwarcie. W trakcie przygody, mali podróżnicy będą musieli wykazać się sprytem i pomysłowością. Zanim uniosą ręce w geście zwycięstwa, staną przed różnymi wyzwaniami. Będą mogli wybrać dwie konkurencje z pośród kilku jakie przygotowaliśmy dla młodych „piratów” żądnych przygód.

Mamy szampańskie okulary, które nawiązują do trybu życia piratów. Jest także stanowisko strzeleckie z łukiem. Może to być także zadanie linowe z rozwiązaniem wielkiego supła, wymagające koordynacji i współpracy w grupie. Inną opcją są wspólne, dmuchane, ogromne rury, gdzie najistotniejszą kwestią jest znalezienie odpowiedniego rytmu wraz z kompanami z którymi to będziecie pokonywać wyznaczoną trasę. Wykonanie zadania prowadzi do upragnionego skarbu. Jest on coraz bliżej. Ten zespół na pewno sobie poradzi – tak w zabawie, jak i w życiu. 

Po przybyciu do Parku uczestników zabawy przywita nasz doświadczony animator. Wprowadzi on wszystkich w tematykę integracji, wyjaśni zasady bezpiecznej zabawy, przedstawi mapę Parku i pokaże jak z niej odpowiednio korzystać. Po krótkim szkoleniu z obsługi mapy i ustaleniu taktyki przez najmłodszych z delikatną pomocą naszego instruktora, rozpocznie się poszukiwanie zaginionego, pirackiego skarbu!

To idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą się bawić w szybkim tempie na świeżym powietrzu. Dzieci z nadmiarem energii wybiegają się do woli. Uczestnicy wyprawy dostaną mapy. Będą oni musieli odnaleźć punkty zadaniowe rozmieszczone w terenie i wykonać poszczególne zadania w celu odnalezienia kolejnych wskazówek prowadzących do głównego elementu zabawy tj. skarbu.

Ta gra terenowa jest znakomitym sposobem na sprawdzenie się w nietypowej dla przedszkolaków i uczniów sytuacji. Wymaga współpracy w grupie i zaangażowania. Dzięki tej zabawie można sprawdzić, kto ma dobrą orientację w terenie, a kto jest najlepszym kandydatem na kapitana drużyny.

Scenariusz realizujemy dla młodszych uczestników. Mali poszukiwacze, będą poruszać się po terenie Parku Rozrywki Aktywnej w Butrynach.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

© BARTBO 2014 - 2023