Survival

czas trwania: do 120 min

Sztuka przetrwania, inaczej survival jest pewnym rodzajem aktywności człowieka ukierunkowanej na zbieranie przede wszystkim umiejętności oraz wiedzy wynikającej z nabranego doświadczenia w terenie, związanych z przetrwaniem w ekstremalnych warunkach. Survival może występować w wielu odmianach. Ze względu na charakter działania wyróżnia się różne style m.in.: militarny czy miejski. My preferujemy survival zielony. Nie tylko ze względu na nasze barwy 😉

Zielony survival ma ścisły związek z naturą. Ma on na celu zdobycie i utrzymanie umiejętności potrzebnych do samodzielnego przetrwania w warunkach poza cywilizacyjnych np. w lesie, czy dżungli. Owy rodzaj sztuki przetrwania jest silnie powiązany z rekreacją i odpoczynkiem dla duszy, ale pozwala on także nabrać kompetencji przydatnych w razie katastrof komunikacyjnych czy klęsk żywiołowych.

Nauka przetrwania to w gruncie rzeczy wiedza niezbędna, przydatna każdemu, a jednocześnie wspaniała przygoda dla aktywnych. Młodym adeptom survivalu powiemy i pokażemy jak radzić sobie z kompasem, co to jest azymut czy też jak przygotować sobie schronienie w terenie leśnym. Dzięki tej wyprawie, młodzież nie zgubi się już więcej w mieście i w lesie, a dzika przyroda będzie dla nich czymś co dobrze znają. Tajemne do tej pory umiejętności staną się oczywistą sprawą.

Po przyjeździe do Parku Rozrywki Aktywnej Bartbo w Butrynach nasz instruktor przywita grupę, wyjaśni zasady bezpiecznej zabawy, przedstawi plan działania i zaczniemy wyprawę do kilku różnych miejsc na terenie Parku gdzie przeprowadzone zostaną poszczególne elementy szkolenia i jednocześnie zabawy. W wyznaczonych miejscach czekać ich będzie jeszcze kilka wyzwań między innymi: rozpalanie ogniska za pomocą krzesiwa, rozpoznawanie tropów zwierząt czy filtracja wody.

Uczestników kursu nauczymy jak chronić się przed niesprzyjającymi warunkami, a to wszystko w zgodzie z przyrodą. Zajęcia są przygotowywane i prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów.

Od tej pory uczestnicy zajęć będą czuć się pewniej i bezpieczniej. W sytuacjach niekomfortowych, stresujących, niekiedy wymagających zachowania zimnej krwi czy nawet pewnej interwencji, będą w stanie wykazać się męstwem, sprytem i charakterem. W obecnych czasach, to ogromna wartość, choć na co dzień niezauważalna.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

© BARTBO 2014 - 2023