Warsztaty Sensoryczne

Nowy wymiar edukacji?

Koniec z mówieniem dziecku: „nie dotykaj, bo się ubrudzisz”. Niech dotyka, niech się uczy i tworzy swoją rzeczywistość opartą na własnych zasadach. Proponujemy wszystkim małym odkrywcom warsztaty, dzięki którym będą mogli lepiej poznać otaczający ich świat. Podczas tej zabawy uwolnimy wyobraźnię, kreatywność i odwagę tworzenia.

Nauka czy zabawa?

Nie jest tajemnicą, że człowiek rozwija się lepiej, gdy ma wokół siebie dużo różnego rodzaju bodźców. Nie tylko wzrokowych i dźwiękowych. Oprócz nich, proponujemy wykorzystać zdolności manualne. Dzieciaki mają naturalną potrzebę dotykania i zmieniania otoczenia – pozwólmy im na to. Poprzez proste a zarazem atrakcyjne zabawy ruchowe oraz z użyciem materiałów plastycznych, rozwijamy wyobraźnię na wielu poziomach.

Jak to zrobić?

Scenariusz naszych warsztatów ułożymy tak, aby nikt się nie nudził. Zaczniemy od czegoś co zintegruje grupę. Każdy musi poczuć się dobrze w zespole zanim zaczniemy wyzwanie. Gdy wszyscy będą gotowi, ruszy lawina bodźców! Będzie bieganie, skakanie, dotykanie, wąchanie, oglądanie, malowanie czyli wszystko co najfajniejsze.

Dlaczego?

Warsztaty Sensoryczne pokażą dzieciom, jak wiele mogą osiągnąć dzięki wyobraźni. Nauczą się  wykorzystywać różne materiały do tworzenia oraz uświadomią, jak wspaniałym narzędziem są nasze ręce i nogi. Młodzi twórcy poznają potęgę zmysłów, dzięki którym możemy odbierać otaczający nas świat. Praca nietypowymi metodami to również ćwiczenie rozwiązywania nietypowych problemów. Od teraz, zamiast uciekać przed trudnymi sytuacjami, dzieciaki dowiedzą się, że wszystko da się zrobić, trzeba tylko użyć wyobraźni.

Gdzie?

Jeśli zechcesz Warsztaty Sensoryczne przyjadą do Ciebie, do szkoły lub do domu. Przywieziemy cały potrzebny sprzęt i zabezpieczymy pomieszczenie, bo różnokolorowe materiały plastyczne i dywany to nie najlepsze połączenie. Nasi animatorzy zajmą się pracą z dziećmi, tak aby nikt się nie nudził. Możemy także zaprosić młodych twórców do Parku Rozrywki Aktywnej w Butrynach. Tu oprócz warsztatów, na wszystkich czeka długa lista dodatkowych atrakcji. Od placu zabaw i kolorowych dmuchańców aż po park linowy i Karczmę Bartbo.

Potrafimy zaspokoić potrzeby wszystkich zmysłów 😀

Czas trwania zajęć: ok. 90 min.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

© BARTBO 2014 - 2023